Geçici Dövme Yapımı

Eğer çizim , resim yeteneğiniz varsa ve sanatsal bir bakış açısına sahipseniz geçici dövme yapımı işi size sermayesiz gelir sağlayabilir. Öyle arkadaşlarım olduki , boş zamanlarında karakalem birşeyler çizerek rahatlar , sadece stresini atmak için çok güzel resimler yaparlardı. İşte eğer sizde böyle resimler yapmaktan keyif alıyorsanız neden bu sanatınızı o çok sevdiğiniz resim defteriniz yerine insanların vücüduna yapıp para kazanmayasınız ki ?

Geçici dövme yapımı neredeyse sıfır sermayeli bir iş fikri. Geçici dövme yapmak için illaki bir dükkanınız veya dövmeci yerinizin olmasıda gerekmiyor. İnterneti kullanarak ve sosyal çevreniz yardımıyla geçici dövme yaptığınızı duyurabilir ve parklarda , banklarda , sitenizin bahçesinde evinizde hatta kafede bile müşterilerinize hint kınası ile geçici dövme yapabilirsiniz.

2018 yılı itibariyle bir karış genişliğindeki bir kartal geçici dövmesi80-100 tl arasında yapılıyor. Ve bu dövmeyi kaç saatte yapacağınız size bağlı ama günde bir tane bile yapsanız aylık 3000 tl gelir demektir. Ve sizin hint kınasından başka hiç bir gideriniz yok.

hint kınası yapımı

İnternetten on binlerce geçici dövme yapımı için resimler indirebilir ve malzemelerinizi dahi internetten sipariş edebilirsiniz. Instegram ve facebooktan sayfa açıp yaptığınız dövmelerinizi buradan paylaşabilirsiniz. Eğer turistik bir ilde oturuyorsanız akşamları ufak bir stand kurup turistlere dövme yaparak ülkemize ve kendinize döviz kazandırabilirsiniz:)

Hiç kalıcı dövmem yok ama belki 5 defa geçici dövme yaptırdım. İlki üniversitedeyken bir arkadaştan görüp onun tavsiyesiyle yan sitede benden 3 yaş büyük bir elemana çardakta boynuma japonca yazdırdığım ejderha dövmesiydi. Tabi bu dövme için kendisine para ödedim. Yani bu şekilde çalışmak gerçekten mümkün. İlk başlarda isteyen ve sizi seven arkadaşlarınıza ücretsiz geçici dövmeler yapın ve görüceksiniz ki hint kınası ile yaptığınız bu dövmeleri beğenen insanlar onlar aracılığı ile sizi bulacak.

Geçici dövme yapımı , size kalıcı dövme yapımı için de bir altyapı ve müşteri kitlesi sağlayacaktır. Elinizdeki kaslar zamanla ona göre gelişecek , el ve göz koordinasyonunuz artacak, daha kısa zamanda daha kaliteli işler yapacak ve özgüveniniz artacaktır. Aynı zamanda müşterileriniz ile iletişim kurma kabiliyetinizde gelişecektir. Ayrıca kalıcı dövme yaptırmadan önce geçici dövme yaptırıp kendisine nasıl hissettirdiğini deneyen insanlarda vardır.

Hint kınası ile geçici dövme yapımı işinde dikkat etmeniz gereken en önemli şey kaliteli malzeme kullanmanız. Unutmayın cildimiz canlı bir parçamızdır ve ona temas eden herşey vücudumuza geçer ve kanımıza karışır. Kalitesiz, ucuz, insan vucuduna zararlı maddelerden yapılmış ürünler kullanırsanız hem dövmeyi yaparken solnum yoluyla kendinize, hemde emilim yoluyla müşterinize veya arkadaşınıza zarar vermiş olursunuz. Açıkcası ,bu konuda kesinlikle pinti olmayın ve gidin en kaliteli malzemeyi alın , zaten tek masrafınız kına olucak oda güzel bir malzeme olsun ki yaparken size keyif versin , işiniz bereketli olsun 🙂

Bu linke tıklayarak uygun fiyata olan bu başlangıç setini alabilir ve güvenle girişiminize başlayabilirsiniz.

      Steve Jobs abinin dediği gibi yaptığınız işi sevin. Eğer bu işi gerçekten sevecekseniz başlayın.

Esenlikle Kalın!

Leave a Reply